MESLEK EĞİTİM KURSLARI

MESLEK EĞİTİM KURSLARI

T.C. M.E.B. ONAYLI SERTİFİKALI MESLEK EĞİTİM KURSLARIMIZ,

SİZLERE İŞ BAŞVURULARINIZDA AVANTAJ SAĞLIYOR…

Ülkemizde, firmalara yapılan yoğun iş başvurularından dolayı sektörler, personel seçimlerinde yaşadıkları zorlukların önüne geçebilmek için, kişilerin özgeçmişlerini incelerken çalışma alanlarındaki iş tecrübesine ve özellikle bu alanda MESLEKİ SERTİFİKASI’ nın olup olmadığına göre değerlendirmeler yapmaktadır. Ayrıca kendi başvuru formlarında da özellikle “ALMIŞ OLDUĞUNUZ EĞİTİM ve SERİFİKALAR” alanını doldurulmasını talep etmektedirler. İşin niteliğiyle ilgili Mesleki Eğitim almamış ve o alanda Mesleki Sertifikaya sahip olmayan kişileri direk olarak değerlendirmelerinin dışında bırakmaktadırlar.

Bu kapsamda kişilerin iş bulma konusundaki yaşadıkları bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak amacı ile kurumumuz, her meslek alanına yönelik MESLEKİ EĞİTİMLER verip kişilerin almış olduğu MESLEKİ EĞİTİMLERİ, Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla sertifikalandırmakta ve kolaylıkla iş bulmalarına destek vermektedir.

Ayrıca, kendi mesleğinde yükselmek ve çalıştığı işinde mesleki kariyerini daha üst boyutlara taşımak isteyen kişiler içinde MESLEKİ KARİYER YÜKSELTME kursları düzenlemekte ve almış oldukları bu eğitimleri de Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla sertifikalandırmaktadır.

İŞLETMELERDE MESLEK EĞİTİM KURSLARI:

İşletmelerin kendi bünyesinde çalışan personelleri için talep ettikleri meslek eğitim kurslarını isterlerse kurumumuz bünyesinde isterlerse de işletmelerin kendi yerlerinde profesyonelce gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca mesleki eğitimlerin günleri ve saatleri şirketlerin eğitim için uygun olduğu zamanlara göre planlanmaktadır. uygulanmış olan Meslek Eğitim Kursunun bitiminde şirket çalışanlarına uygulanan değerlendirme sınavının ardından Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Mesleki Eğitim Sertifikası düzenlenmektedir.

Çalışma kanunlarına göre zorunlu tutulan alanlarda da düzenlemiş olduğumuz Meslek Eğitim Kurslarının bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı ve/veya Halk Eğitim Müdürlüğü onayıyla çalışan personellerin Mesleki Belgelendirilmesi kurumumuz tarafından yasal koşullara uygun olarak yapılmaktadır.

Etiketler:, , , , , ,